HEMEN ARA   WHATSAPP

HİZMETLER

Konut Sigortası


Konut Sigortası

KONUT SİGORTASI NEDİR? NE İŞE YARAR?
Konut sigortası, evinizde meydana gelmesi muhtemel bazı risklere karşı maddi güvence sağlayan sigorta türüdür. Evinizde yaşanabilecek hırsızlık, doğal afet, yer kayması vb. durumlara karşı koruma sağlar.

KONUT SİGORTASI HANGİ DURUMLARI KAPSAR?

Konut sigortasının güvence aldığı durumlar sigorta şirketlerine göre farklılık gösterse de sigorta şirketleri genellikle şu durumları teminat altına alır:
 • Yangın: Evinizde ihmal veya kasıt kaynaklı olmayan yangın meydana geldiğinde poliçede belirtilen limitler dahilinde konut sigortası hasarları karşılar.
 • Doğal Afet: Yaşadığınız yerde meydana gelebilecek fırtına, sel ve su basması ve deprem kaynaklı hasarlara karşı güvence sağlar.
 • Hırsızlık: Bazı sigorta şirketleri tarafından doğrudan, bazı sigorta şirketleri tarafından ise ek teminat olarak sunulan bu teminatta ise evinizde meydana gelebilecek hırsızlık durumlarında çalınmış eşyaların bedeli sigorta poliçesinde yer alan limitler doğrultusunda sigorta şirketi tarafından karşılanır.
 • Halk Hareketleri ve Terör Olayları: Yaşadığınız yerde grev, lokavt, eylem, protesto, terör gibi çeşitli sebeplerle meydana gelen toplumsal olaylar sonucu evinizde oluşan hasarlara karşı güvence sağlar.
 • Cam Kırılması: Evinizde bulunan camların kırılması durumunda meydana gelen hasar konut sigortası kapsamındadır.
 • Ferdi Kaza: Evinizde başınıza gelen kazadan dolayı yaşamış olduğunuz zararlar
  sigorta şirketi tarafından karşılanır.
 • Yardım Hizmetleri: Bazı sigorta şirketleri evinizde meydana gelen elektrik- su arızalarında, çilingire ihtiyaç duyulduğunda, cam takılması gerektiğinde size destek sağlar. Ayrıca bazı sigorta şirketleri kombi bakım masraflarını karşılamakta, halı yıkama ve klima bakımı gibi hizmetler de sunabilmektedirler. Ayrıca poliçede yer alan şartlara göre çatı akması, alt katlara su sızması gibi durumları da konut sigortası karşılayabilmektedir.

  KONUT SİGORTASI ZORUNLU MUDUR?
  Konut Sigortası yaptırmak zorunlu değildir. Fakat evinizi birçok olumsuz duruma karşı koruyacağından yaptırılmasında fayda vardır.

  KİRACILAR KONUT SİGORTASI YAPTIRABİLİR Mİ?
  Kirada oturan kişilerin de ev sahipleri gibi konut sigortası yaptırabilmesi mümkündür.