HEMEN ARA   WHATSAPP

HİZMETLER

Sağlık Sigortası


Sağlık Sigortası

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI NEDİR?
Bu sigorta türü Sosyal Sigortalar Kurumu (SGK) bünyesinde sigortalı kişilerin (esnaflar, memurlar, işçiler vb.) sigorta şirketi ve SGK ile anlaşması olan özel hastanelerde ücretsiz bir şekilde muayene olmasını sağlar. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıracak kişinin SGK sigortası bulunması gerekmektedir. İsteğe bağlı yapılır.
TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI HANGİ DURUMLARI KAPSAR?
SGK ve sigorta şirketiyle anlaşmalı hastanelerde geçerlidir. Sigortalı kişinin ayakta tedavi edilmesi durumunda muayene, tahlil ve tetkik giderlerini karşılar.
Eğer sigortalı kişinin hastaneye yatması gerekiyorsa ameliyat masrafları, hastaneye yatma (oda) giderleri karşılanır. Ayrıca diyaliz, kemoterapi, radyoterapi giderleri de karşılanır. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına salgın hastalıklar 2020 yılı itibariyle dahil edildi.
TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTALARI NELERİ KAPSAMAZ?
Tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamayacağı durumlar sigorta şirketlerine göre değişkenlik gösterse de genellikle diş tedavileri, ilaç masrafları teminat dışıdır. Eğer sigortalı kişi artık SGK sigortasına sahip değilse sağlık sigortası da geçerliliğini kaybeder.